ПІДСУМКИ ВИСТАВКИ
WINE&SPIRITS UKRAINE 2023

29-31 березня

2023

МВЦ

Броварський пр-т, 15, Київ

RESULTS

WINE&SPIRITS UKRAINE 2023

ФОКУС НА НЕЗЛАМНИХ УКРАЇНСЬКИХ
ВИРОБНИКІВ

Виставка WINE&SPIRITS UKRAINE — одна з найвизначніших подій у винно-алкогольній індустрії України. Це платформа для зустрічі, спілкування й налагодження ділових зв’язків між виробниками вин та алкогольних напоїв, рітейлерами, сомельє, рестораторами, імпортерами та дистриб’юторами з України та закордону.


Цьогорічна виставка WINE&SPIRITS UKRAINE зібрала 35 виробників вина, алкоголю та пива традиційно під дахом МВЦ.

Цього року, за цілком зрозумілих причин, участь у виставці взяли лише компанії з України, серед них — великі, середні й крафтові незламні виробники вин, алкоголю та пива. Вони знайшли нові контакти та домовились про контракти з національними торговельними мережами, роздрібними магазинами та HoReCa. Усього виставку відвідало 3534 фахівця ринку, більш ніж 7 500 відвідувань за три дні.

«Незважаючи на військові дії в нашій державі, бізнес продовжує працювати,  національна економіка потребує підтримки. Зацікавленість українською продукцією та попит на неї зростають як за кордоном, так і на внутрішньому ринку.
Великий інтерес до українського вина на виставках ProWein та Wine&Spirits Ukraine доказав, що у Вин України велике майбутнє! Чекаємо все більше національної продукції на полицях магазинів та в картах ресторанів!»
Вікторія Агромакова
CEO Wine&Spirits Ukraine

Вперше був представлений  об’єднаний стенд «Асоціації крафтових виноробів України», де свої вина презентували 10 виробників з Одеської, Миколаєвської, Тернопільської, Києвської, Львівської областей та Закарпаття – Beykush Winery, Stakhovsky Wines, Fathers Wine, FrumushikaNova Famili Winery, Винхол Оксамитне, Falko Winery, Axis Wine, Petropol, Вина Закревського та Медоварня «Медовий Спас». 

«Ще один успішний кейс загального стенду асоціації під брендом Wines of Ukraine! Ми всі дуже задоволенні результатом виставки, побачили багато зацікавленості від HoReCa, рітейлу, мереж, які бажають розвивати українське вино, працювати з ним і максимально підтримувати тренд «buy local».
Висловлюємо свою безмежну подяку Wine&Spirits Ukraine, за організацію, за сміливість у цей нелегкий час провести виставку і надати можливість виробникам розширити свої комерційні можливості»
Світлана Цибак
Голова «Асоціації крафтових виноробів України», Директорка виноробні Бейкуш
«Wine&Spirits Ukraine – це концентрована увага до локальних виробників. Ця виставка робить помітний внесок у професійний розвиток винної галузі країни, відкриває нові імена української та світової аудиторії, дає можливість виробникам особисто зустрітися зі споживачем, представити продукт, зацікавити та дати продегустувати.
Результати перевершили всі наші очікування, виставка була яскравою, насиченою. Маса позитивних емоцій, вся індустрія алкоголю країни на одному майданчику, імениті експерти, сусідство з професіоналами, тисячі келихів, море чудового українського вина, маса рестораторів, іменитих сомельє та винних журналістів»
Сергій Липко
власник медоварні «Медовий Спас»

«Українська асоціація  крафтових дистиляторів» представила Ukrainian Craft Spirits Space з 10 виробниками: RutaBalm, CraftSad, Винороб Винокур, ОСТЕН-САКЕН, 12 GUNS2, Файне зілля, Татова горілка, Крафтова гуральня, Загребельна гуральня, Дистилер Іван Горобець.

 

Також Українська Асоціація Крафтових Дистиляторів під час виставки організовала круглий стіл на тему “Спрощення умов виробництва дистилятів для малих виробників”, де разом з представниками МінАгро проробляли законопроект для полегшення ведення бізнесу для виробників.

"Виставка була неймовірно крута! Дякую всім учасникам нашого самого яскравого та смачного стенду UKRAINIAN CRAFT SPIRITS SPACE.
Стосовно результатів! 3 ключових тези!
1. Ми побачили, що формується годний попит на крафтові міцні напої.
2. Ми побачили, що формується та росте позитивне відношення та зацікавленість до міцного крафту у кінцевого споживача. Споживать готов купляти!
3. Ми побачили доволі велику зацікавленість у торгових представництв та ХоРіКи в співробітніцтві з крафтовими виробниками.
Це дуже мотивує та підтримує! Ми на правильному шляху! Ера Крафта починає набирати швидкість! Тримаємо стрій та не зменшуємо обертів! Крафту Бути! Нехай прибуде з нами сила!
Низький уклін нашим воїнам! Дякую ЗСУ за можливість працювати!"
Катерина Камишева
Голова "Української Асоціації Крафтових Дистиляторів"

Давній партнер WINE&SPIRITS UKRAINE — спілка “УКРСАДВИНПРОМ” — традиційно провів на виставці Wine&SpiritsCongress. Голова спілки Володимир Печко обрав темою дискусійної панелі питання підтримки виноградно-виноробної галузі від держави і іноземних партнерів в умовах війни та повоєнного стану.

Щорічний учасник виставки та єдиний закордонний представник цього року – компанія Vinos de la Luz – презентувала своє нове українське вино BIG WINE. BIG ART, котре вже завоювало прихильність ринку та два “золота” від авторитетних міжнародних конкурсів.

«Виставка цього року передала споживачам, професіоналам, виноградарям і виноробам і самій державі символічний і дуже важливий меседж.
По-перше, це виставка під час війни! Я навіть не буду пояснювати, яку хоробрість повинні мати організатори, учасники і відвідувачі, щоб зібратися під одним дахом, разом незважаючи на тревоги.
По-друге, всі причетні до виноградарсько-виноробної галузі, сфери міцного алкоголю, ресторанної справи та імпорту і дистриб'юції знову зустрілися, побачили один одного, зробили умовну "перекличку'', хто чим займається, в кого які інтереси, хто чим може бути корисним.
По-третє, і, мабуть, найважливіше, якщо попередні роки модним було використовувати гасло - Українському вину бути! -, то наразі воно є неактуальним, оскільки українське вино Є!!! Це довела кількість учасників в дегустаційному конкурсі, кількість виноробень і виноробів з України, представлених на виставці, а також кількість відвідувачів, які свідомо прийшли побачити, спробувати і оцінити українське вино.
В свою чергу, не можу не наголосити, що Vinos de La Luz була єдиною іноземною компанією, яка стала учасником виставки і представила свій український проект bigwines.bigart. Чого точно не бракує Рікардо Нуньезу, - власнику Vinos de La Luz, - то це сміливості приїхати в Україну, витратити на нелегку дорогу 24 години, пробути всі 3 дні виставки на стенді, підтримуючи кожного, хто потребував підтримки та заряджаючи всіх знайомих і незнайомих своєю енергією перемоги!»
Наталія Бурлаченко
Бренд-Амбасадор компанії Vinos de La Luz

46 Parallel Wine представляли свої найкращі ігристі та тихі вина, що зібрали численні міжнародні та вітчизняні нагороди.

 

Вперше на виставці були представлені вже відомі в України виробники – Biologist Craft Winery з Київщини та Leleka Wines з Одещини.

Сімейне підприємство Honey Badger представило свої вже добре відомі настоянки та наливки, а пивоварня Волинський Бровар презентувала своє пиво та сидр.


"Неймовірні три дні ми провели 29-31 березня на виставці Wine&Spirits Ukraine, де відбулася захоплююча зустріч виробників вина, алкогольної продукції, сомельє, рітейлерів, рестораторів, імпортерів та дистрибʼюторів з усіх куточків України!Навіть у складний час для нашої країни, бізнес продовжує розвиватися, а інтерес до української продукції стрімко зростає.
Вина крилатих історій Leleka wines  гордо представили свою колекцію вин на власному стенді, демонструючи неперевершений смак та якість продукції.
Завдяки великій праці та таланту команди WDS наші вина LELEKA WINES отримали визнання на найбільшій в Україні професійній виставці вина та алкогольних напоїв. Ми дякуємо усім, хто підтримав нас та відвідав наш стенд у ці дні! 
Наповнені позитивними враженнями та вдячністю, ми з нетерпінням чекаємо наступної виставки, щоб знову поділитися нашими шедеврами із вами. До зустрічі!"
Богдан Панчук
Бренд-Амбасадор Leleka Wines

 

Едуард Городецький продовжує підкорювати український ринок, на виставці його ігристе my Sparkling wine rose здобуло найвищу нагороду!

 

Унікальна технологія для відкоркування вина буле презентована на виставці компанією ЕФФО-ПАК.

В рамках виставки традиційно відбувся міжнародний дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards. Конкурс проходить за підтримки та участі Асоціації сомельє України та Міжнародної Асоціації сомельє відповідно до стандартів Міжнародної організації винограду і вина OIV. В жюрі конкурсу цього разу — відомі українські винні експерти, сомельє, а також — закупники торговельних мереж. Цьогорічний конкурс став рекордним за кількістю платинових та золотих медалєй!

Краще вино конкурсу – Мерло від Narovylo.

Краще ігристе вино – розе від My Wine by Eduard Gorodetsky.

Кращій міцний напій – Бальзам РУТА.

Краща горілка – Старицький та Левицький.

«Порадувала велика кількість Одеських чорних, від молодих і не витриманих до витриманих у різноманітних бочках, що показали шалений потенціал цього сорту. Нарешті з ним навчились працювати і показувати його в різних стилістиках»
Сергій Клімов
член журі конкурсу, cпіввласник барів Like a Locals, засновник Kyiv Food&Wine Festival.
«Як вже не вперше беру участь в журі дегустаційного конкурсу і можу сказати, що рівень ЯКОСТІ українських вин дуже виріс, а це не може не радувати. Нові імена і нові винарні - це як раз про Незламність українців. І хоча, можливо хтось напише, що такі заходи під час ВІЙНИ не можна проводити, я абсолютно впевнена в тому, що треба думати про розвиток економіки і про те, що не можна чекати Перемоги, а треба ЖИТИ ТУТ і ЗАРАЗ!»
Ганна Ковалевська
член журі конкурсу, сомельє ресторану ChaCha в м. Кропивницький
«Дякую організаторам Wine&Spirits Ukraine за прекрасну роботу, сміливість і підтримку виноробів України. Такі заходи дуже надихають ще краще працювати на нашій землі, радіти її плодам і прославляти Україну»
Майя Степова
співвласниця Ресторану сучасної києвської кухні «ГЛЕК»
«Зібралися найкращі представники українського виноробства, - є й нові відкриття, як Petropol winery і Falko winery, є відомі й шановані. А дистиляти - це сенсація виставки! Неймовірні за смаками й ароматами, напої від цих ентузіастів цілий день збирали натовп бажаючих продегустувати! Молодці організатори, ви в такий складний воєнний час зібрали людей і надихаєте на реальні справи!»
Катерина Конева
власниця журналу Напої. Технології та Інновації

До зустрічі на наступній виставці WINE&SPIRITS UKRAINE 1-3 листопада 2023 в МВЦ!

WorldFood
Social media

Слідкуйте за останніми новинами виставки та її учасників у соцмережах